Results

DAYDATECOMPETITION RESULTS
Sat14/09/19

Men’s Medal Day – to go to playoff 12/10/19
David Wong, Murray Host, Arthur Binns, Clay Green

Sat14/09/19Golden Putter 2019  – Completed
Sat14/09/19Peter Besei Memorial Shield Leaderboard
Sat14/09/19Men’s Saturday Stroke
Sat14/09/19Women’s Saturday Stroke & Putting
Thu12/09/19Men’s Midweek Stableford
Wed11/09/19Women’s Midweek Stroke & Putting
Tue10/09/19Men’s Midweek Par
Sat07/09/19Men’s 4 Person Ambrose
Sat07/09/19Women 2 Person Ambrose
Thu05/09/19Men’s Midweek Stroke
Wed04/09/19Women’s Irish Fourball
Tue03/09/19Men’s Ambrose (Partner)

 

DAYDATECOMPETITION RESULTS
Sat14/09/19

Men’s Golden Putter Leaderboard

Winner: Michael Watach

Sat14/09/19

Men’s Peter Besei Memorial Shield

In Progress

Sat31/08/19

Men’s Club Trophy

In Progress

Tue27/08/19

Men’s Midweek Watach Trophy

Winner: Shane Minahan

Sat17/08/19

Bill Brooks Shield – Winners

Kerrin Biddle & Darren Brown 6/4

Sat10/08/19

Men’s Aug Monthly Medal

Winner: Murray Host

Sat10/08/19

Men’s Winter Eclectic

John Sier:  Nett Winner – 57.85

Gary Besei:  Gross Winner – 53

 

Sat29/06/19

Men’s Golden Putter Leaderboard

In Progress

Sat15/06/19

Men’s Singles Knockout Draw

In Progress

Sat18/05/19

Men’s Graham Williams Memorial Shield

In Progress

Sat11/05/19

Keith Cook Trophy

Winner: Clay Green

Sat05/05/19

May Monthly Medal

Winner: Tom Morrissy

Sat04/05/19

Men’s Club Championships

Winner: Gary Besei

Sat30/03/19

Men’s Captain’s Trophy

Winner: Nino Ficca

Sat30/03/19

Men’s Summer Eclectic

Winners: Peter Forbes (Nett) & Aaron Sarah (Gross)

Sat23/03/19

Men’s President’s Trophy

Winner: Geoff Davis

Sat16/03/19

John McDonald Memorial Shield (Mixed)

Winners: Jenny Naughtin & Haydn Garner

Sat09/03/19

Men’s Medal Day

Winner: Andrew Johnston

Sat03/03/19

Men’s Summer Trophy

Winner: Roy Nardi

 

TROPHYWINNERSRUNNER UP
Presentation Photos
John McDonald ShieldS. McLean / K. Paddon
Golden Putter TrophyD J Brown 113 Putts
Bill Brooks ShieldF. Watach / M. Watach
Summer TrophyD. Alexander  -2
Keith Cook TrophyG. Walters 41 Pts
Summer ElecticP. Forbes 57 Gross
 C. Cooper 54.85 Nett
Winter ElecticR. Fisk 60 Gross
 M. Hunt 56.9 Nett
Life Member’s TrophyRod Fisk / Louise Watach
Medal WinnerR. Fisk 59 Nett
Medal WinnerR. Smith  57 Nett
Medal WinnerC. Jarvis 67 Nett P/Off
Medal WinnerW. Colbourne 61 Nett
Medal WinnerB. Williams 65 Nett
Medal WinnerA. Blair 64 Nett
Medal WinnerM. Horvarth 66 Nett
President’s TrophyP. Lowe  + 6
Captain’s TrophyW. Mather   112 Pts
Graham Williams TrophyW. Colbourne / N. Gainger
Sonny Cameron TrophyJim Emond
Singles Knock OutB. Woodman
Medal of MedallistR. Fisk
Club TrophyA. Blair 110 Pts
Handicapper’s TrophyJ. Fogarty (198 Nett)
Peter Besei ShieldD. Alexander
Senior Club ChampionR. Fisk
D Grade ChampionS. DeSouzaL. Graham
C Grade ChampionG. RabbasT. Morrissy
B Grade ChampionW. ColbourneJ. Jeppesen
A Grade ChampionK. Paddon
L.J. Grinter TrophyG. Besei
QPGC. Club ChampionG. Besei

 

TROPHYWINNERS
Presentation Photos
Ladies ChampionLouise Watach
B Grade WinnerFaye Knight
C Grade WinnerDawn Taylor
D Grade WinnerJan Eudey
All Others2018 Ladies Trophies